Agregaty hydrauliczne uniwersalne HYBOX    Firma Hydac opracowała system pozwalający na budowę uniwersalnych agregatów hydraulicznych z gotowych "klocków", umożliwiających ich konfigurowanie w wielu wariantach. System ten nosi nazwę HYBOX® i pozwala na szybkie i elastyczne dostosowanie się do różnych potrzeb naszych Klientów.

    System HYBOX® to połączenie wysokojakościowych komponentów stosowanych do budowy modułowej systemów hydraulicznych z uniwersalnym zbiornikiem kompaktowym nazywanym przez nas BOX'N'BOX.

    Wymiary zbiorników zostały tak zoptymalizowane, że mieszczą się one na połowie europalety, co znacznie obniża koszty transportu. Standardowe zbiorniki są wewnątrz i na zewnątrz piaskowane oraz malowane olejoodporną czarną farbą metodą proszkową.

Rozmiary zbiorników:

25 l - waga: 13,5 kg
50 l - waga: 20,5 kg
100l - waga: 39,5 kg
150l - waga: 50,0 kg
200l - waga: 61,5 kg

    W systemie HYBOX® zastosowano opatentowany blok zaworowy FLEX BASIC ze zintegrowanym filtrem powrotnym. Blok ten, w zależności od układu hydraulicznego, wyposażony jest np. wzawór przelewowy, zawór zwrotny, zawór dławiący itp. z możliwością dalszej jego rozbudowy m. in. o moduły serii ML oraz płyty montażowe pod rozdzielacze NG 6.

Parametry techniczne:

przepływ maksymalny Q = 60 l/min
ciśnienie robocze Pmax = 250 bar

Koncepcja modułowa obejmuje:

- zbiorniki
- konsole i pompy
- silniki elektryczne
- hydroakumulatory
- chłodnice olejowo- powietrzne
- filtry
- uszczelnienia
- bloki zaworów ciśnieniowych, kierunkowych i sterujących przepływem
- osprzęt dodatkowy (wskaźniki poziomu, manometry, pierścienie tłumiące i inne)